A magyar nyelv napja

A magyar nyelv napja

2022. november 13.

 

Az Anyanyelvápolók Szövetsége 2008. november 13-án nyitotta meg a Magyar Nyelv Múzeumát Sátoraljaújhelyen. A magyar nyelv napját november 13-án ünnepeljük.

Kedves Diákok!

A Humán Munkaközösség pályázatot hirdet A magyar nyelv napja alkalmából. Pályázni lehet maximum 20 soros saját verssel vagy maximum 1 oldalas saját történettel. A téma kötetlen. Az alkotásoknak tartalmaznia kell a 10 legszebb magyar szónak tartott elem közül legalább hatot. Mi a 10 legszebb magyar szó?

Laczkó Mária egy budapesti peremkerületi szakközépiskolában, mind a négy évfolyamon (15–18 évesek körében) végzett felmérése szerint a tíz legszebb szó a szerelem, család, szeretet, gyönyörű, szép, szeretlek, virág, barátság, anya, csodálatos, … (2009: 117).

Várjuk a pályaműveket 2022. november 11-ig! Leadhatjátok a verseket és történeteket a magyartanárotoknak vagy Varga Gabriella tanárnőnek.

Nagyon kíváncsian várjuk ötletes megoldásaitokat!

Eredményhirdetés: 2022. november 14-én az iskolarádióban.

Könyvutalványt nyerhetsz!