Vendéglátásszervező

◦ Diákigazolvány kérhető
    ◦ Teljesen ingyenes szakmai képzés
    ◦ Második szakmaként is ingyenes
    ◦ Szakirányú felsőoktatási továbbtanulás esetén pluszpont
    ◦ A képzési idő:
        ▪ vendéglátóipar ágazaton végzettek számára 1 tanév
        ▪ gimnáziumi érettségivel, vagy nem vendéglátóipar ágazati érettségi bizonyítvánnyal rendelkezőknek 2 tanév

A vendéglátásszervező olyan szakember, aki magas szinten a legkorszerűbb szakmai és gazdálkodási ismeretekkel rendelkezik. Ellátja a vendéglátó vállalkozások üzemeltetéséhez szükséges feladatokat. A vendéglátó egységekben irányítási, szervezési és ellenőrzési feladatokat végezhet. Megoldja az árubeszerzés, raktározás, termelés, értékesítés és a szolgáltatás folyamata során felmerülő feladatokat.
Kialakítja az üzletpolitikát, a marketingstratégiát és kapcsolatot tart, akár idegen nyelven is a vendégekkel és a partnerekkel.
Összefüggő szakmai gyakorlati foglalkozásokon a kisebb vendéglátó egységektől, a nagyobb szállodaláncokig és dunai éttermekben és rendezvényeken vesznek részt a tanulók.
Iskolánk jól felszerelt tanműhelyekkel, tankonyhával, pincér teremmel és cukrászműhellyel rendlekezik.
Kiemelt partnereink: Sailor és Európa hajók, La Guna Mori Sushi Étterem, La Guna Pizzéria, Kárpátia Étterem, Múzeum Kávéház, Trófea Étteremhálózat, Novotel és Sofitel szállodák.
Tantárgyak: Gazdálkodási ismeretek, Üzletvezetés és marketing, Élelmiszer ismeret, élelmiszerbiztonság, Vendéglátó ételkészítés, Vendéglátó kereskedelem, Felszolgálás, Idegen nyelv.