Fodrász

• Második szakmaként is ingyenes
  • A képzési idő:
    • szépészet ágazaton végzettek számára 1 tanév
    • gimnáziumi érettségivel, vagy nem szépészet ágazati érettségi bizonyítvánnyal rendelkezőknek 2 tanév

A fodrász szakképesítéssel rendelkező tanuló a képzés során felkészül a fodrász szolgáltatás feladataira, elsajátítja a vendégfogadást, felkészül az előkészítő feladatok ellátására. Hajmosást, hajvágást, hajszárítást végez. Ápolja a haj és a fejbőr fodrász által kezelhető rendellenességeket. Ápolja, kezeli a frizurát, hajszínnel, haj és fejbőrápolással kapcsolatos tanácsot ad a női-, férfi-,és gyermek vendégeknek. A divat-technológiák szerint tartóshullámot, volumennövelést, hajkiegyenesítést végez. Hajszín-változtatási eljárásokat: hajszíntelenítést, színezést, festést, melírozást végez. Továbbá borotválást, szakáll- és bajuszigazítási feladatokat lát el. Tanácsot a fodrász termékekkel kapcsolatban. Elsajátítja a használt eszközök előkészítését, illetve használat után az eszközök tisztítását és fertőtlenítenítését. Intézményünk a kor színvonalához igazodó tanműhelyekkel rendelkezik, ahol a tanulók elsajátítják a gyakorlati tudáselemeket. Tanulóink a szakmában jó hírnévvel rendelkező mesterfodrászoktól sajátítják el a gyakorlati tudnivalókat.Tantárgyak: Férfi frizurakészítés, Női frizurakészítés, Fodrász manuális alapműveletek, Fodrász vegyszeres műveletek, Szépségszalon üzemeltetése, Foglalkoztatás I-II.