COVID tájékoztató

HIGIÉNIAI ÉS BIZTONSÁGI PROTOKOLL

A 2020/21-es tanév indításával kapcsolatosan az Emberi Erőforrások Minisztériuma tanévkezdésre vonatkozó „Intézkedési terv a 2020/21. tanév a köznevelési intézményekben a járványügyi készenlét idején alkalmazandó eljárásrendről” dokumentuma alapján az alábbi prevenciós intézkedéseket, az alábbi rendet vezetjük be:

• Iskolánk COVID-19 Protokollja a honlapon és a portán is elérhető az iskolahasználók számára. A legfontosabb információkat már az első tanítási napon ismertetjük diákjainkkal.
  • Az iskola vezetősége folyamatosan figyelemmel kíséri az Operatív Törzs rendelkezéseit, a hatósági intézkedéseket, valamint a szakmai és egészségügyi szervezetek naprakész információit és ajánlásait, amelyeket azonnal a gyakorlatban is alkalmazunk.
  • Az iskola vezetősége – munkatársaink bevonásával – folyamatosan, rendszeres gyakorisággal ellenőrzi a higiéniai előírások maximális betartását.
  • Intézményünk nem fogad olyan diákot, akinél a koronavírus betegség gyanúja felmerülhet. Ilyen esetben a fertőző betegségek jelentésének rendjéről szóló 1/2014. (I. 16.) EMMI rendelet, a fertőző betegségek és a járványok megelőzése érdekében szükséges járványügyi intézkedésekről szóló 18/1998. (VI. 3.) NM rendelet, valamint az EMMI által kiadott protokoll előírásainak megfelelően járunk el.
  • Intézményünk nem fogad olyan diákot, aki külföldi tartózkodást követő két héten belül lépne be az iskolába.
  • Amennyiben az iskolai tartózkodás alatt merül fel a COVID-19 fertőzés gyanúja, azonnal megkezdjük az intézkedést.
  • Az intézményben érintésmentes hőmérő áll rendelkezésre, amelyet kötelező belépéskor használni.
  • Az intézménybe belépők számára kötelező a maszk használata.
  • Iskolába a tanuló maszkkal léphet be, azt a közösségi terekben használni kötelező.
  • Igyekszünk biztosítani a legminimálisabb közvetlen személyes érintkezést a szülő tekintetében. A személyes kapcsolat nélkül elvégezhető feladatokat (fogadóóra, egyeztetés, ügyintézés, stb.) online oldjuk meg.
  • Ahol erre a rendelkezésre álló tér lehetőséget ad, biztosítjuk a megfelelő fizikai távolságtartást, hogy legalább 1,5 m távolság legyen megtartható. Ahol ezt nem tudjuk biztosítani, ott maszk használatát tesszük kötelezővé.
  • Az iskolába való belépéshez virucid kézfertőtlenítő automatákat helyeztünk ki, amelyet belépéskor kötelező használni.
  • A mosdókban virucid tartalmú kézmosók kerültek kihelyezésre a diákok és a munkatársak részére.
  • Munkatársaink is virucid kézfertőtlenítőt használnak. Minden dolgozó munkába állás előtt kötelező hőmérésen esik keresztül, 37,5 C foknál magasabb testhőmérséklet esetén nem veheti fel a munkát.
  • Az intézmény egész területén speciális, hiteles tanúsításokkal rendelkező vírusölő fertőtlenítő szereket használunk. A fertőtlenítések gyakoriságát megemeltük.
  • A diákok által gyakran érintett felületeket (kilincsek, korlátok, csaptelepek, stb.) naponta legalább kétszer fertőtlenítjük.
  • A termeket speciális, vírusölő fertőtlenítő tisztítószerekkel naponta takarítjuk, különös figyelmet fordítva a kiemelten használt területek fertőtlenítésére (ajtókilincsek, fogantyúk, villanykapcsolók, csaptelepek ,stb.).
  • A bejárat fertőtlenítését naponta legalább 2 alkalommal, szükség esetén azonnal elvégezzük.
  • A közös mosdók fertőtlenítő takarítását, a gyakran használt területek (csaptelepek, villanykapcsolók, ajtó kilincsek, zárak, WC, kapcsolók) kiemelt fertőtlenítését biztosítjuk.
  • A közösségi mosdókban a kéztörléshez eldobható papírtörlőt használunk.
  • Takarítás közben minden helyiség kiszellőztetésre kerül.
  • Az osztálytermekben érintett felületek virucid fertőtlenítését naponta alaposan elvégezzük.

Rendezvények

• Valamennyi rendezvénynél egyedileg vizsgáljuk meg és biztosítjuk a biztonsági protokollt.
  • A rendezvényen kizárólag csak egészséges emberek vehetnek részt.
  • A rendezvények résztvevői a helyszínen maszkot viselnek.
  • Az intézményben kézfertőtlenítő berendezés biztosítja a megfelelő kézfertőtlenítést.

Budapest, 2020. 08. 31.

Ivitz Erika